Dopravní pásy esbelt

 

Série ASTER

PVC pásy  s profilovanou horní vrstvou, která je speciálně určena pro dopravníky se sklonem. Většina z nich má 2 vrstvy, antistatickou úpravu a jsou příčně tuhé. Některé jsou rovněž potravinářské pásy, odolné proti abrazi nebo ohnivzdorné. Doporučené použití: doprava v letištních zařízeních a balírnách, nepravidelně tvarovaných balíků, organické a objemné produkty atd.

>>Dopravníkové pásy série ASTER<<

 

Série BREDA

Pásy ze zeleného PVC nebo z PU s hladkým povrchem, určené pro aplikace, kde je vyžadována velká odolnost vůči minerálním olejům a tukům nebo vůči abrazi. Všechny jsou příčně tuhé, jejich spodní vrstva může být složena z polyesteru nebo impregnované tkaniny, nebo mají reliéfní vrstvu z PVC. Většina z nich je antistatická a odolná proti pořezání a ty z nich, jenž jsou z PU jsou rovněž vhodné k dopravě potravin.. Rozsah jejich použití je velice široký

>>Dopravníkové pásy série BREDA<<

 

Série CLINA

Pásy s horní vrstvou z PVC, PU nebo z polyesterové tkaniny. Nejsou toxické a jsou odolné vůči rostlinným i živočišným tukům. Tato široká řada pásů se používá zejména v potravinářském průmyslu, ačkoli je možné je doporučit i pro jiné použití. Většina z nich má bílou barvu a jsou příčně tuhé,  jsou však také k dispozici v modré a přírodní barvě a některé mohou být rovněž flexibilní.

>>Dopravníkové pásy série CLINA<<

 

Série DRAGO

Zelené pásy z materiálu PVC s chemickým složením podobným pásům BREDA, lišící se ve flexibilitě, dvojité vrstvě a větší nosnosti. Všechny jsou antistatické, odolné vůči abrazi, pořezání, živočišným a rostlinným tukům. Speciálně se hodí k permanentní dopravě objemných výrobků, korečkovým dopravníkům a obecně k jakémukoli použití v těžkých průmyslových provozech, kde jsou velmi těžké podmínky.

>>Dopravníkové pásy série DRAGO<<

 

Série ESPOT

Bílé pásy z materiálu PVC s chemickým složením podobným pásům CLINA, lišící se ve flexibilitě, dvojité vrstvě a větší nosnosti. Všechny jsou antistatické, odolné vůči abrazi, živočišným a rostlinným tukům. Speciálně se hodí k permanentní dopravě potravin a k použití pro korečkové elevátory.

>>Dopravníkové pásy série ESPOT<<

 

Série FEBOR

Pásy z materiálu PVC s širokou možností použití tam, kde se nevyžaduje speciální odolnost vůči olejům a tukům. Většina z nich je antistatická, některé jsou ohnivzdorné a odolné vůči abrazi, mají spodní stranu z materiálu PVC, hladkým nebo profilovaným povrchem, nebo z polyesterové tkaniny. Mohou být namontovány na celé škále  dopravníků.

>>Dopravníkové pásy série FEBOR<<

 

Série KERAM

Silné pásy vyrobené z extra tvrdého PVC nebo PU, s dvěma vrstvami, horní s jednovrstvou tkaninou s nelineární vazbou a pevnou osnovou, která zabraňuje  jejímu narušení  v případě říznutí. Jsou velmi odolné vůči nárazům, pořezáním, abrazi, minerálním olejům a tukům. Doporučené zejména pro lisování a řezání kovových částí stejně jako pro dopravu železných desek a řezání

>>Dopravníkové pásy série KERAM<<

 

Série NOVAK

Modré netoxické pásy vyrobené z materiálu PVC nebo PU, odolné vůči rostlinným a živočišným tukům. Tato řada je vytvořena pro použití v potravinářském průmyslu.

>>Dopravníkové pásy série NOVAK<<

 

Série POLER

Pásy vyrobené z polyesteru, fyziologicky neutrální (netoxické ) pro dopravu potravin, a nesyntetických organických produktů. Pracují velice dobře za vysokých teplot a jsou vysoce odolné vůči tukům a abrazi. Výsledek pyrolýzního testu dokazuje, že při hoření těchto pásů nevzniká ani halogen ani nitrogen, takže jsou ideální pro dopravu tabáku.

>>Dopravníkové pásy série POLER<<

 

Série TUBUL

Pásy série Tubul jsou nekonečné plstěné pásy. Nemají žádný šev ani spoj, ale jsou nekonečné. Vynikající jsou pro dopravu a manipulaci s chlebovým či koláčovým těstem, a třebaže jsou vyrobeny ze 100%-ní VLNY, jsou nepřilnavé.

>>Dopravníkové pásy série TUBUL<<

 

Série USUAL

Zelené nebo bílé pásy z materiálu PVC. Všechny jsou antistatické, některé z nich mají potravinářský atest FDA. Vhodné jsou zejména pro aplikace, kde není vyžadována odolnost vůči tukům a olejům, např. na dopravu netučných nebo zabalených potravin, dřeva, plastů. Jsou rovněž doporučené pro korečkové dopravníky.

>>Dopravníkové pásy série USUAL<<

 

Série VERNA

Pásy s horní vrstvou z polyolefinu nebo průsvitného silikonu. Spodní vrstva se může skládat z polyesterové tkaniny nebo hladkého či profilovaného polyolefinu, mohou být příčně tuhé nebo flexibilní – vše záleží na typu pásu. Všechny jsou odolné vůči rostlinným a živočišným tukům a většina z nich je antistatická. Silikonová horní vrstva je ideální pro dopravu velmi lepivých produktů. Polyolefin exceluje při pyrolýzním testu (který zjišťuje netoxicitu hoření při 810 ºC), proto je vyžadován v závodech na zpracování tabáku.

>>Dopravníkové pásy série VERNA<<

 

Souhrnný katalog